Cestovní pojištění Malajsie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +60
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

999

police

Policie

999

firemen

Hasiči

994

Velvyslanectví Kuala Lumpur

Adresa 42/B The Intermark Vista Tower, 348 Jalan Tun Razak, 50400 Kuala Lumpur
Telefon +603/21662900
Nouzová linka +6012 2927790
E-mail kualalumpur@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Varujeme před cestami na východní pobřeží státu Sabah a přilehlé ostrovy, hrozí zde nebezpečí únosů. Pozor je třeba dát při placení kreditní kartou, vždy kontrolujte transakci a žádejte účet. Není dobré jezdit stopem, tento typ dopravy zde není příliš zaveden.

Naše doporučení

Doporučujeme respektovat místní zvyklosti a chovat se zdvořile, místní obyvatelé vám to oplatí. Vhodné je nenosit zavazadla (zejména kabelky) na jedno rameno, často dochází k jejich odcizení. V období od listopadu do března doporučujeme aktivně používat repelent jako ochranu před bodnutím komáry nakaženými horečkou dengue. K dopravě je možné využít autobusů, vlaků, lodí i letadel, vše je na poměrně dobré úrovni.

Zdravotní péče

Malajsijské zdravotnictví je na skvělé úrovni, odpovídá západoevropskému průměru. Ošetření je dostupné ve veřejných, ale zejména v soukromých zařízeních, kterých je zde dostatek. Lékařské konzultace a zákroky jsou zde poměrně nákladné, hradí se hotově (nebo platební kartou) po provedení daného úkonu. Hovoří se tu běžně anglicky. Cestovní pojištění je zde téměř nutností.