Cestovní pojištění Maroko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun -1
Telefonní předvolba +212
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 40-60 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

15

police

Policie

19

firemen

Hasiči

15

Velvyslanectví Rabat

Adresa Avenue Mohammed VI, 10, Rue Ait Melloul, Villa Merzaa, Rabat - Souissi, 10000 Rabat, B.P. 410
Telefon +212 537755420-21
Nouzová linka +212 613 45 25 83
E-mail rabat@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na značná nebezpečí při individuální turistice či kempování ve volné přírodě, v Maroku je jistější pohybovat se s organizovanou skupinou. Na pozoru se mějte také před kapesními krádežemi. Platí zde zákaz pití alkoholu na veřejnosti, po 19. hodině již jej většinou není možné ani zakoupit. Nezákonná je zde prostituce, homosexuální a mimomanželský styk. Velký pozor je třeba dát při řízení za šera a tmy – na silnicích se běžně pohybují cyklisté či chodci bez reflexního označení. Před křižovatkami je vždy dobré brzdit, jsou špatně označené a není jasné, které vozidlo má přednost. Je potřeba rozlišovat mezi městskými a meziměstskými taxíky, ty městské vás často nedovezou ani na vzdálenější letiště.

Naše doporučení

Doporučujeme vyhnout se hranicím s Alžírskem, oblasti Západní Sahary a manifestům či demonstracím v centrech měst. Doporučuje se využívat služeb pouze certifikovaných průvodců a zřetelně odmítat nabídky pouličních průvodců. Oblečení je vhodné volit spíše konzervativní, neodhalující. Je vhodné znát alespoň základní fráze ve francouzštině, anglicky se zde příliš nedomluvíte.

Zdravotní péče

Před cestou do Maroka uzavřete cestovní pojištění, některá lékařská zařízení přijímají potvrzení o cestovním pojištění u renomované pojišťovny jako záruku platby a není tak nutné platit v hotovosti. Marocké veřejné zdravotnictví neodpovídá evropskému průměru, pro kvalitní ošetření je nutné vyhledat soukromou ordinaci či kliniku. Očkování není nutné.