Cestovní pojištění Mexiko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun -7
Telefonní předvolba +52
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

065

police

Policie

060

firemen

Hasiči

068

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na velmi špatnou bezpečnostní situaci v hlavním městě a ve státech na severu země u hranic s USA. Hrozí přepadení, krádeže, únosy, zaznamenány jsou i případy vražd. Turisté jsou v Mexiku vystaveni zvýšenému smogu, problémům se změnami počasí a vysokou nadmořskou výškou. V případě půjčení automobilu je potřeba dát pozor na koncové číslo registrační značky (jeden den v týdnu je totiž každé číslo vyloučeno z provozu).

Naše doporučení

Doporučujeme pohybovat se po Mexiku ve skupinách, nejlépe s organizovaným zájezdem. Není vhodné cestovat hromadnými prostředky nebo levnými taxíky. Doporučuje se nepít vodu z místní vodovodní sítě, loupat či důkladně mýt ovoce i zeleninu a nestravovat se v pouličních stáncích. Před cestou doporučujeme podstoupit příslušná očkování, vybavit se repelentem, vitamíny a zásobou léků.

Zdravotní péče

Mexická zdravotní péče je poměrně kvalitní a také značně drahá. Za ošetření se zde platí jak ve veřejných, tak v soukromých nemocnicích a ordinacích. Před odletem je nutné uzavřít cestovní pojištění a před návštěvou lékaře kontaktovat asistenční službu, která vám domluví ošetření ve smluvním zařízení, aby vám následně mohly být proplaceny náklady na ošetření.