Cestovní pojištění Nikaragua

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -7, v létě -8
Telefonní předvolba +505
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna,žlutá zimnice, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 60 km/h
V obci 45 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

128

police

Policie

118

firemen

Hasiči

115

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na částečně nestabilní bezpečnostní situaci v některých severních a atlantských departmentech. Na pobřeží Pacifiku dejte dobrý pozor na mořské proudy, které jsou zde někdy extrémně silné.

Naše doporučení

Doporučuje se pít výhradě balenou kupovanou vodu a ovoce se zeleninou loupat a dezinfikovat. V případě půjčení automobilu doporučujeme půjčit raději vůz terénní, některá turistická místa nejsou jiným způsobem přístupná.

Zdravotní péče

V Nikarague (obzvláště v pralesních oblastech) je poměrně vysoké riziko nákazy infekčními nemocemi přenášenými komáry, zejména horečkou dengue nebo malárií. V případě delších pobytů v těchto oblastech je dobré podstoupit doporučená očkování a užívat antimalarika. Lékařská zařízení není radno navštěvovat jinde než v hlavním městě Manague. Tam jsou nemocnice na poměrně slušné úrovni a je většinou možné podstoupit ošetření po předložení dokladů o platném mezinárodním pojištění u renomované pojišťovny. Mimo hlavní město je síť lékařských zařízení podstatně méně hustá a nekvalitní.