Cestovní pojištění Pákistán

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +4, v létě +3
Telefonní předvolba +92
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 70 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

111

police

Policie

15

firemen

Hasiči

16

Velvyslanectví Islámábád

Adresa House No. 49, Street No. 27, Sector F-6/2, Islámabád, Pákistán, Islámábád P.O.Box No. 1335
Telefon +9251/2276849
Nouzová linka +92300/5005083
E-mail www.mzv.cz/islamabad

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na zvýšené nebezpečí teroristických útoků a ozbrojených přepadení vůči cizincům. Důrazně se varuje před cestami do tzv. FATA oblastí a dalších lokalit uvedených na stránkách MZV. Pozor dejte na velmi různorodé klima v této zemi. V závislosti na lokalitě a ročním období zde můžete zažít počasí od arktických mrazů přes monzunové deště až po tropická vedra.

Naše doporučení

Před cestou do Pákistánu doporučujeme důkladné seznámení s aktuální bezpečnostní a náboženskou situací v zemi a informovat o svém příjezdu příslušné velvyslanectví.

Zdravotní péče

Lékařská péče v Pákistánu je obecně na nízké úrovni. Ve větších městech je sice možné kvalitní ošetření v soukromých klinikách, na venkově je ale úroveň zdravotnictví naprosto nevyhovující. V případě potřeby ošetření je vhodné navštívit soukromé lékařské zařízení a za ošetření zaplatit. Na některých místech je sice možné být akutně ošetřen zdarma, kvalita ošetření je ale dosti pochybná. Platit je většinou nutné v hotovosti, karty nejsou akceptovány. Ceny za ošetření jsou vysoké. Je dobré podstoupit očkování a užívat antimalarika.