Cestovní pojištění Peru

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -6, v létě -7
Telefonní předvolba +51
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

115

police

Policie

105

firemen

Hasiči

116

Velvyslanectví Lima

Adresa Baltazar la Torre 398, San Isidro, Lima
Telefon +511/2643381
Nouzová linka +511/2643381
E-mail lima@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme, že mimo velká města se pravděpodobně nedomluvíte anglicky, je dobré umět alespoň základy španělštiny. Vzhledem k faktu, že se tato země nachází v tektonicky velmi aktivní oblasti, můžete se setkat s menšími zemětřeseními. Co se týče hygieny, pijte pouze balenou vodu a ovoce či zeleninu velmi dobře omyjte (taktéž balenou vodou). Zcela se vyhněte oblasti VRAE, probíhají zde ozbrojené konflikty. Pokud se rozhodnete pro návštěvu vysokých hor, využijte služeb průvodce a dopředu se informujte o stavu počasí.

Naše doporučení

Po příletu do Peru doporučujeme navštívit pobočku InfoPeru, kde můžete získat nejaktuálnější informace o dopravě, památkách a celkové situaci v Peru. Dále doporučujeme z preventivních důvodů necestovat přes noc a dbát zvýšené opatrnosti. Polské hory a pralesy je radno navštěvovat pouze v období mezi dubnem a listopadem, jindy zde téměř neustále prší. Mimo toto období také není vhodné vydávat se autem na silnice, jsou časté sesuvy půdy. Pro cesty po městech doporučujeme využít spíše taxi služby, je bezpečnější.

Zdravotní péče

Peruánské zdravotnictví se sestává ze soukromých a veřejných zařízení. Ta soukromá nabízejí kvalitnější ošetření, nicméně za úměrně vyšší ceny. Turistům je však doporučeno navštívit právě zařízení soukromé. V Peru probíhá ošetření cizinců tak, že bez ohledu na uzavření cestovního pojištění musí zraněný / nemocný za zákrok či ošetření zaplatit v hotovosti nebo platební kartou. Vždy si tedy uschovejte veškeré doklady od lékaře a následně si nechte ošetření proplatit od pojišťovny, u níž jste cestovní pojištění uzavřeli. Při sjednávání cestovního pojištění dejte dobrý pozor, na nadmořskou výšku, do které je pojištění platné (často 3 000 m. n. m.), velká část této země se nachází ve vysokých horách.