Cestovní pojištění Portugalsko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun -1
Telefonní předvolba +351
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida B

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

112

firemen

Hasiči

112

Velvyslanectví Lisabon

Adresa Rua Pero de Alenquer, 14, 1400-294 Lisboa
Telefon +351/21/3010487
Nouzová linka +351/91/9319422
E-mail lisbon@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

V Portugalsku je nutné dát pozor na řadu zákazů, ke kterým patří zákaz dovozu a držení pepřových sprejů, zákaz držení, dovozu a prodeje jakýchkoliv drog (hrozí trest odnětí svobody na několik let) nebo zákaz kouření ve veřejných prostorách.

Naše doporučení

V Portugalsku se doporučuje dodržovat základní zásady bezpečnosti. Z dohledu nespouštějte svá zavazadla ani jiné osobní věci, nenechávejte cennosti viditelně v autě, nenoste pohromadě všechny doklady a finanční prostředky a při cestě automobilem se zejména ve městech raději zamykejte.

Zdravotní péče

Portugalské zdravotnictví lze rozdělit na veřejné a soukromé. Veřejná zdravotnická zařízení jsou sice levnější, ale jejich úroveň a vybavenost je výrazně nižší. Soukromá lékařská střediska jsou výborně technicky i odborně vybavena, ceny za ošetření jsou však o poznání vyšší. Za ošetření se platí v každé nemocnici či ordinaci ještě před započetím vyšetření. U stomatologa je často nutné uhradit celou cenu za ošetření na místě. Z těchto důvodů se doporučuje mít sjednáno kvalitní cestovní pojištění a před ošetřením kontaktovat asistenční službu, jejíž operátoři vám mohou domluvit ošetření bezplatné.