Cestovní pojištění Řecko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun +1
Telefonní předvolba +30
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida A a B

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

100

firemen

Hasiči

199

Velvyslanectví Atény

Adresa G. Seferis Str. 6, Palaio Psychico, 154 52 Athens
Telefon +30/210 671 3755
Nouzová linka +30/694 473 3769
E-mail athens@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

V Řecku je zakázáno přechovávat jakékoli množství i lehkých drog, mít u sebe nůž s dlouhou čepelí nebo slzný sprej. Dále je zakázáno nocovat mimo vyhrazená místa, požívat alkohol při plavbě na jachtách či člunech (byť jen jako člen posádky), používat vodní skútry na místech vyhrazených plavcům, potápět se s přístroji mimo vyhrazené oblasti a bez zvláštního povolení. Mnišský stát Athos smějí navštívit jen muži, a to výhradně s písemným souhlasem, který se vyřizuje zpravidla 6 měsíců předem.

Naše doporučení

Doporučujeme dávat pozor na osobní věci, a to zejména v turistických lokalitách a na plážích. Při návštěvě archeologických památek doporučujeme zvolit vhodnou obuv, stezky bývají ve špatném stavu.

Zdravotní péče

Řecká zdravotní péče je na průměrné úrovni, doporučuje se navštívit spíše soukromé zařízení. Na základě Evropského průkazu zdravotního pojištění má český pojištěnec nárok na ošetření, které nesnese odklad, a to ve veřejných lékařských zařízeních. Vřele se doporučuje uzavřít před odjezdem cestovní pojištění. V případě nemoci nebo úrazu je poté na místě kontaktovat asistenční službu a domluvit ošetření v příslušném zařízení. Pokud je to možné, je lepší vyhnout se ošetření u hotelového lékaře, často je zde totiž nutná vysoká platba v hotovosti.