Cestovní pojištění Saúdská Arábie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +2, v létě +1
Telefonní předvolba +966
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), meningokoková meninigitida (při pouti do Mekky), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 120 km/h
V obci 80 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

997

police

Policie

999

firemen

Hasiči

998

Velvyslanectví Rijád

Adresa Saad Bin Gharir Street, Al-Nuzha District, 11693 Rijád P.O.B. 94305
Telefon +966/11/4503617-8
Nouzová linka +966/(0)505410531
E-mail riyadh@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Za poslední dobu bylo v Saúdské Arábii zaznamenáno množství ozbrojených útoků, a to i na cizí státní příslušníky, turisty. Přijměte prosím veškerá bezpečnostní opatření a vyhýbejte se demonstracím a jiným akcím s velkou koncentrací osob. Dále je potřeba upozornit na islámské náboženství, kterému je podřízen život celé země. Modlitba probíhá 5x za den, po dobu jejího trvání jsou obchody a úřadu zavřené. Je zakázáno jakkoliv propagovat jiné než islámské náboženství (byť jen šperky ve tvaru křížku). Nenoste oblečení odhalující kolena či ramena (platí i pro muže). V tomto království nenajdete kina, divadla ani koncertní síně.

Naše doporučení

Doporučujeme pít balenou vodu, jídla ze stánků není třeba se bát. Vzhledem k obecnému zákazu fotografování doporučujeme fotografovat pouze na místech, kde je to povoleno a vyvarovat se zejména focení státních nebo náboženských institucí. Vízum doporučujeme vyřizovat s dostatečným předstihem, jeho vyřízení trvá až nezvykle dlouho.

Zdravotní péče

Saúdskoarabské lékařství je velmi kvalitní a velmi drahé. Vesměs nezáleží na tom, zda se rozhodnete pro státní nebo soukromou kliniku, na obou se dočkáte dobrého ošetření. Cestovní pojištění je do této země naprostou nezbytností a je dobré mít u sebe navíc embosovanou mezinárodní platební kartu pro případ, kdy by bylo nutné uhradit ošetření na místě.