Cestovní pojištění Singapur

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +7, v létě +6
Telefonní předvolba +65
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 90 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

995

police

Policie

999

firemen

Hasiči

995

Velvyslanectví Jakarta

Adresa Jalan Gereja Theresia No. 20, Menteng, Jakarta
Telefon +62 21 239 61 12 nebo +62 21 239 61 13
Nouzová linka +62/ 811 194 1251 - linka je pouze pro telefonní hovory a nikoliv pro textové zprávy
E-mail jakarta@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na velké množství poměrně tvrdě postihovaných zákazů. Například je zakázáno odhazovat jakékoliv odpadky, žvýkačky, cigaretové nedopalky, kouřit v zakázaných prostorách nebo se nevhodně odhalovat. V Singapuru se používá britský typ zásuvek, je nutný adaptér. Pozor dejte na tamní podnebí, po celý rok je v Singapuru poměrně horko a deštivo.

Naše doporučení

Doporučujeme sledovat označení stánků s občerstvením, které značí jejich hygienickou úroveň (A nejlepší, D nejhorší) a stravovat se pokud možno ve stáncích s označením A. Doporučujeme využívat taxi služeb, v Singapuru je tato služba spolehlivá.

Zdravotní péče

Singapurské zdravotnictví je na velmi dobré úrovni, lékařské služby jsou poskytovány v soukromých i veřejných zdravotnických zařízeních. Za veškerá ošetření se zde platí v hotovosti nebo platební kartou. V případě, že byste chtěli uplatnit své cestovní pojištění ještě před uhrazením zákroku, bude nejspíš nutné předložit u lékaře smlouvu v anglickém jazyce s jasným popisem krytých rizik. Někdy je vyžadováno písemné potvrzení přímo z pojišťovny o tom, že chystaný zákrok za pacienta uhradí. Nejjednodušší cestou je tedy uhrazení mezinárodní platební kartou a následné proplacení od pojišťovny po návratu zpět do ČR.