Cestovní pojištění Švýcarsko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +41
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus a hepatitida B

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

144

police

Policie

117

firemen

Hasiči

118

Velvyslanectví Bern

Adresa Muristrasse 53 (vchod z Burgernzielweg), 3006 Bern 
Telefon +41/ 313 504 070
Nouzová linka +41/796 413 300
E-mail bern@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Švýcarské Alpy jsou nevyzpytatelné. Při horské turistice je nutné počítat s možností nenadálé změny počasí i terénu. Je proto nutné se dopředu dobře vybavit a nepřeceňovat své fyzické i psychické možnosti. Švýcaři dále poměrně tvrdě trestají porušování jejich zákonů a opatření.

Naše doporučení

Při shánění ubytování doporučujeme poohlédnout se po bydlení v zařízení Jugendherberge nebo Bauernhof (bývalé zemědělské usedlosti). Tyto způsoby ubytování jsou levné, autentické a celkem pohodlné. Pro největší zážitek z cestování doporučujeme využít vlak, který vás proveze těmi nejkrásnějšími kouty této horské země.

Zdravotní péče

Zdravotnictví je ve Švýcarsku na špičkové úrovni, čemuž odpovídají i vysoké ceny za ošetření. K neodkladnému zdravotnímu ošetření opravňuje české turisty Evropský průkaz zdravotního pojištění. Ve Švýcarsku je však poměrně vysoká spoluúčast, kterou je nutno při ošetření uhradit (stejně jako švýcarští občané). Tuto platbu je doporučeno následně požadovat po pojišťovně, u níž máte sjednané cestovní pojištění (bez něj důrazně nedoporučujeme cestovat za hranice naší země).