Cestovní pojištění Tanzanie

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +2, v létě +1
Telefonní předvolba +255
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 110 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 70 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

112

firemen

Hasiči

112

Velvyslanectví Nairobi

Adresa Tende Drive 745, Lavington, 00100 Nairobi, P.O.Box 25639
Telefon +254204348163
Nouzová linka +254726489626
E-mail nairobi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na nebezpečí přepadení zahraničních turistů, vyhýbejte se osamělým místům, a to zejména po setmění. Pozor dejte také při řízení auta, Tanzanie je typická vysokou mírou nehodovosti. Vodu z vodovodu nepijte, v případě nutnosti je nezbytné ji důkladně převařit a přefiltrovat.

Naše doporučení

Vzhledem k několika teroristickým útokům se doporučuje zachovávat zvýšenou obezřetnost a pokud možno se vyhýbat akcím s velkým množstvím lidí. Ženám se doporučuje nenosit mimo velká letoviska vyzývavé oblečení, neodhalovat ramena a kolena.

Zdravotní péče

V Tanzanii může být kvalitní ošetření poskytnuto ve dvou soukromých klinikách v hlavním městě. Ostatní zařízení jsou na velmi špatné úrovni. Před jakýmkoli (i velmi akutním) ošetřením je nutné se prokázat dokladem o platném cestovním pojištění u renomované pojišťovny nebo kreditní kartou. Je tedy doporučeno mít s sebou oba výše zmíněné doklady. V případě zranění v odlehlejších oblastech je nutný zásah letecké záchranné služby, která sídlí v keňském Nairobi.