Cestovní pojištění Turecko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun +1
Telefonní předvolba +90
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, tetanus, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 90 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

112

police

Policie

155

firemen

Hasiči

110

Velvyslanectví Ankara

Adresa Kaptanpasa Sokak No. 15, G.O.P., 06700 Ankara
Telefon +90312/405 61 39
Nouzová linka +90532/375 13 87
E-mail ankara@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme zejména na velmi teplé klima v letních měsících a na nebezpečí lehčích průjmů. Je třeba pečlivě zvážit cestu do východní a jihovýchodní části Turecka, kde není bezpečnostní situace úplně stabilizovaná. Motoristy upozorňujeme, že Turecko je jednou ze zemí s největším počtem (nejen) smrtelných dopravních nehod.

Naše doporučení

Doporučujeme mít se na pozoru před kapesními krádežemi na hodně frekventovaných místech a před krádežemi na plážích. Při cestách k Černému moři se doporučuje dávat dobrý pozor na nebezpečí přisátí klíštěte. Při cestě autem je dobé nechat si auto zapsat do cestovního pasu, v opačném případě může být problém při výjezdu ze země.

Zdravotní péče

Česko sice má s Tureckem uzavřenou dohodu o poskytování zdravotní péče, nelze na to ale v případě problémů stoprocentně spoléhat. Čeští pojištěnci mají sice mít nárok na neodkladné ošetření ve veřejných zařízeních bezplatně, většinou je však vyžadována platba v hotovosti. Rozhodně doporučujeme uzavřít cestovní pojištění. V případě potíží (nemoc či úraz) zavolejte asistenční službu a nechte si domluvit ošetření v soukromém zařízení. V mnoha případech poté není nutné za ošetření platit.