Cestovní pojištění Venezuela

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -5,5, v létě -6,5
Telefonní předvolba +58
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, záškrt, dětská obrna, tetanus, žlutá zimnice, hepatitida A a B, břišní tyfus a vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice není stanoveno
Silnice 80 km/h
V obci 40 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

171

police

Policie

171

firemen

Hasiči

171

Velvyslanectví Brasília

Adresa SES 805 Lote 21A Via L3 Sul, Asa Sul, CEP 70200-901 Brasília
Telefon +5561/32427785, 32427905 , +55 61 3248 2053
Nouzová linka +5561 916 26560
E-mail brasilia@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Při pobytu ve Venezuele u sebe musíte neustále mít platný pas. Upozorňujeme na vysokou kriminalitu a obecně velmi špatnou bezpečnostní situaci v zemi. K přepadením a dalším zločinům dochází na území celého státu, a to i ve dne (jsou zaznamenána i přepadení na policejních stanicích). Některé části Venezuely se nacházejí v oblasti s vysokým výskytem malárie, nezapomeňte na antimalarika.

Naše doporučení

Doporučujeme neubytovávat se v levných hotelech či ubytovnách, je zde velké riziko přepadení či vykradení. V hotelu je důrazně doporučeno využít trezoru. V hlavním městě doporučujeme nevycházet po setmění do ulic. Do okrajových oblastí města se raději nevydávejte ani ve dne. Kromě běžných očkování doporučujeme konzultovat příslušná očkování s lékařem.

Zdravotní péče

Zdravotnická zařízení ve Venezuele jsou veřejná a soukromá. Vzhledem ke krizi, ve které se zdejší veřejné zdravotnictví nachází, je výrazně doporučeno obracet se v případě potíží výhradně na soukromý sektor. Platba je nutná vždy na místě (většinou v hotovosti, někde může být přípustná i platba kartou). Pokud u sebe pacient finanční prostředky nemá, pravděpodobně nebude ošetřen ani v případě ohrožení života. Ve Venezuele se kromě obecné úrovně lékařské péče potýkají také s akutním nedostatkem léčiv. V každém případě je nutné uzavřít kvalitní cestovní pojištění.