Cestovní pojištění Zimbabwe

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +1, v létě 0
Telefonní předvolba +263
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina a japonská encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 120 km/h
Silnice 120 km/h
V obci 60 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

994

police

Policie

995

firemen

Hasiči

993

Velvyslanectví Haraare

Adresa 4 Sandringham Drive, Alexandra Park, Harare
Telefon +263 4 700 636
Nouzová linka +263 772 154 177
E-mail embassy@czeharare.com

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Dejte pozor zejména na kvalitu vody, kterou pijete. Pokud není k dispozici prokazatelně nezávadná voda, je zde vysoké riziko nakažení cholerou. V případě pochyb vodu převařte nebo použijte desinfekční prostředky k tomu určené. Vodu z vodovodu v hotelech můžete použít k osobní hygieně, není však vhodná k pití. Nejezte pokud možno ani jídla připravená na ulici. Vyhněte se pobytu venku po setmění, v přírodě dejte pozor na zdejší živočichy.

Naše doporučení

Doporučujeme dodržovat veškeré hygienické zásady, nechat se očkovat proti žluté zimnici, encefalitidě, žloutence a dalším možným nemocem.

Zdravotní péče

Zdravotnictví v Zimbabwe je na velmi špatné úrovni. Ošetření je většinou možné pouze v těch největších městech, v případě vážnějšího zranění či onemocnění bývá nutný transport do sousední Jihoafrické republiky, která má zdravotnická zařízení lepší kvality. Nemocnice v Zimbabwe trpí obecně nedostatkem kvalitních materiálů, přístrojů i odborného personálu. Většina z nich nemá ani vlastní sanitní vozy. Ty vysílá tradičně soukromá firma MARS, dopředu si tedy ověřte, zda se vaše pojištění vztahuje i na zásah vozů této společnosti. Pokud ne, je možné v této zemi sjednat speciální pojištění.