Cestovní pojištění Madagaskar

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun +2
Telefonní předvolba +261
Vízum ano
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 80 km/h
Silnice 80 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,8 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

020-222-0040

police

Policie

17

firemen

Hasiči

18

Velvyslanectví Pretoria

Adresa 936 Pretorius Street, Arcadia, 0083 Pretori
Telefon +27 12 431 2380
Nouzová linka +27824160016
E-mail pretoria@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na poměrně časté krádeže, nejen ve městech, ale také například v národních parcích. Kvalita vozovek je spíše špatná, v období dešťů je lepí si jejich průjezdnost předem ověřit. V mořských vodách kolem Madagaskaru hrozí riziko pirátských přepadení, dopředu se informujte, do kterých oblastí se na lodní výlet vydat a kam nikoliv.

Naše doporučení

Doporučujeme vyhnout se hromadným seskupením nebo demonstracím. Před vstupem na pláž se doporučuje ověřit výskyt žraloků. Vodu se doporučuje pít pouze v lahvích, ovoce a zeleniny by se měla důkladně omýt, maso tepelně upravit, mléko převařit. Nekonzumujte zmrzlinu a nápoje s ledem.

Zdravotní péče

Madagaskar není z hlediska zdravotní péče zrovna ideální zemí. Úroveň poskytovaných služeb je poměrně špatná, jejich dostupnost zrovna tak. K návštěvě lze doporučit pouze několik mezinárodních soukromých klinik v hlavním městě, které jsou ale velmi drahé. Vážnější úrazy nebo onemocnění se doporučuje řešit mimo Madagaskar. Sjednání cestovního pojištění s repatriací je naprostou samozřejmostí. Doporučujeme nechat se očkovat a dle porady s lékařem užívat antimalarika.