Cestovní pojištění Maledivy

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě +4, v létě +3
Telefonní předvolba +960
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus

Rychlostní limity

Dálnice nejsou zde dálnice
Silnice 50 km/h
V obci 25 km/h
Tolerance alkoholu 0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

102

police

Policie

119

firemen

Hasiči

118

Velvyslanectví Dillí

Adresa 50-M, Niti Marg, Chanakyapuri, 110 021 New Delhi
Telefon +91 1124155200
Nouzová linka +91 9910999460
E-mail newdelhi@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Vodu pijte výhradně balenou v lahvích s neporušeným závěrem. V případě zájmu o návštěvu některého z nepřístupných korálových ostrovů je nutné zúčastnit se hromadného výletu nebo požádat o zvláštní povolení na Ministry of Atolls Administration. Za neslušné je zde považováno focení místních žen a koupání bez plavek (i bez horního dílu).

Naše doporučení

Před cestou je dobré zjistit si aktuální bezpečnostní situaci na ostrovech a dle toho přizpůsobit své plány, po většinu roku je zde však velmi bezpečno. Do země přijeďte vybaveni kreditní kartou a americkými dolary, snadno je směníte na místní měnu. K návštěvě doporučujeme zvolit období od listopadu do dubna, hezky je zde však celoročně.

Zdravotní péče

Maledivské zdravotnictví je kvalitní a drahé. Nejlepší kliniky jsou soustředěny v hlavním městě, na dalších ostrovech se většinou nachází jen menší lékařská zařízení. Ty ale na ošetření jednoduchých zranění či nemocí postačí. Velmi závažné případy se řeší na Srí Lance nebo v jiných státech. Nezbytné je uzavření cestovního pojištění.