Cestovní pojištění Panama

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun v zimě -6, v létě -7
Telefonní předvolba +507
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? pas
Očkování žlutá zimnice (v případě příjezdu z oblastí, kde se vyskytuje), doporučují se spalničky, tetanus, záškrt, dětská obrna, hepatitida A a B, břišní tyfus, vzteklina

Rychlostní limity

Dálnice 100 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 30 km/h
Tolerance alkoholu 0,0 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

911

police

Policie

104

firemen

Hasiči

103

Velvyslanectví Mexiko

Adresa Cuvier 22, Col. Nueva Anzures, Del. Miguel Hidalgo, 11590 México
Telefon +52 55 55312544
Nouzová linka +52 1 55 21092399
E-mail mexico@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Upozorňujeme na oblast Darién, která je typická vysokou kriminalitou a je zde riziko napadení ozbrojenými skupinami z Kolumbie.

Naše doporučení

Doporučuje se nepít vodu z místní vodovodní sítě a ovoce se zeleninou vždy oloupat nebo kvalitně vydezinfikovat. Je dobré dovést s sebou dostatek amerických dolarů, jsou zde běžně akceptovány.

Zdravotní péče

Kvalitní zdravotnická centra najdete v Panamě pouze v hlavním městě. Nachází se tam síť soukromých klinik na velmi dobré úrovni, kde můžete být ošetřeni na základě kvalitního cestovního pojištění od renomované pojišťovny. Ve vzdálenějších lokalitách je zdravotnictví podstatně horší kvality a často je vyžadována platba hotově a ještě před ošetřením. Při pobytu v pralesní oblasti je dobré vzít v potaz zvýšené riziko nákazy přenosnými nemocemi, např. horečka dengue, malárie, střevní obtíže způsobené amébami. Je dobré vybavit se příslušnými léky a podstoupit očkování.