Využijte poslední dny prázdnin s dětmi na maximum. Prožijte s nimi společný čas plný zábavy a dobrodružství. Posílíte rodinné pouto a zažijete spoustu legrace.

Přinášíme vám tipy na zajímavé činnosti – od outdoorových výletů až po relaxaci doma.

Venkovní dobrodružství: Nejlepší tipy na pikniky, procházky a sportovní aktivity

Skvělým způsobem, jak strávit čas s rodinou a vychutnat si krásy přírody, jsou jakékoliv venkovní aktivity. Nejen, že zažijete spoustu legrace a strávíte spolu kvalitní čas, ještě si při tom krásně pročistíte hlavu. Kam vyrazit s dětmi a co podniknout?

 • Sbalte piknikový koš s oblíbenými jídly a nápoji a vydejte se do blízkého parku. Užijte si společně s dětmi jídlo na trávě a hry na čerstvém vzduchu.
 • Najděte nejbližší les nebo přírodní park a vydejte se na procházku. Prozkoumejte nové cesty, pozorujte zvířata a užijte si přítomný okamžik.
 • Vydejte se na cyklistický výlet. V dnešní době je plno cyklostezek. Prozkoumejte okolí nebo se jeďte podívat do blízkého města či vesnice.
 • Uspořádejte s dětmi sportovní den plný různých aktivit. Můžete hrát fotbal, badminton, frisbee nebo si užít aktivity na sportovním hřišti. Sportovní soutěže a hry spojí celou rodinu. Zažijete den plný zábavy.
otisky dětských rukou

Kam vyrazit s dětmi za kulturou?

Kulturní zážitky jsou cenným zdrojem inspirace a poznání, které můžeme sdílet s celou rodinou. Návštěvy muzeí, galerií a divadel nabízejí unikátní pohledy na umění, historii a kulturu. Pro malé i velké děti jsou to vzrušující příležitosti prozkoumat nové světy a rozvíjet své zájmy.

Prožijte společně kulturní odpoledne a objevujte krásy, které nás obklopují.

Gastronomická dobrodružství: Ukažte dětem, jak chutná svět

Poznávání mezinárodní kuchyně je pro děti skvělý zážitek, který otevírá brány do nových kulinářských světů. Občasné návštěvy exotických restaurací mohou dětem prospět na mnoha úrovních.

 • Ochutnávání jídel z různých zemí rozšiřuje dětské obzory. Umožňuje jim objevovat nové chutě, vůně a ingredience, které jsou pro ně neznámé. Takové dobrodružství na talíři podporuje jejich kulinářskou zvědavost.
 • Seznamování se s jídlem z různých kultur posiluje dětskou empatii a respekt k odlišnostem. Poznávání jídelníčků např. z Řecka, Itálie nebo Indie přináší vhled do tamních tradic a zvyků. Děti se učí, že každá kultura má své vlastní způsoby stravování. Pokud s dětmi už cestujete, můžete takový den pojmout jako vzpomínky na dovolenou.
 • Exotická kuchyně dětem nabízí možnost objevovat nové zdravé potraviny. Mnohá jídla jsou založena na čerstvých surovinách, zelenině, koření.
Tip! Porovnejte si nezávazně nabídku pojišťoven na jednom místě a zvolte si to nejlepší cestovní pojištění na míru přímo pro vás.
Tip! Chystáte se jen kousek za hranice? I tak si raději sjednejte cestovní pojištění. Obzvlášť, pokud cestujete s dětmi. Celou pojistku můžete vyřídit snadno online.
kam vyrazit s malými dětmi

5 tipů, kam vyrazit a co dělat s mladšími dětmi

 1. Vydejte se na farmu, kde si děti mohou prohlédnout a nakrmit zvířátka, projet se na ponících a zažít autentický venkovský zážitek.
 2. Pohádkový výlet: Navštivte zábavní park s pohádkovým tématem, kde se děti mohou setkat s oblíbenými pohádkovými postavami a užít si atrakce přiměřené svému věku.
 3. Tvořivá dílna: Uspořádejte tvořivou dílnu doma. Děti si mohou vytvořit své vlastní umělecké dílo z různých materiálů. Následně můžete rovnou uspořádat výstavu a pozvat třeba sousedy nebo babičku a dědečka.
 4. Hledání pokladu: Zorganizujte hru hledání pokladu v blízkém parku nebo zahradě, kde děti budou hledat ukryté odměny.
 5. Návštěva planetária: Přivedete děti na interaktivní výlet do planetária, kde si mohou užít zábavu a zároveň se i něco dozvědět.
s dětmi pod stanem

Tipy, kam vyrazit se staršími dětmi

Adrenalinový park: Vyrazte do adrenalinového parku, kde si starší děti mohou vyzkoušet různé aktivity a výzvy.

Vodní sporty: Starší děti mohou bez obav zažít vodní dobrodružství, jako je jízda na kajaku nebo paddleboardu. Přidejte se k nim a zažijete krásné společné chvíle.

Outdoorové aktivity: Vydejte se na výšlap do hor, cyklo výlet anebo si jen zajděte společně na houby.

Filmový večer: Uspořádejte si filmový večer doma a pozvěte i přátele dětí anebo navštivte kinosál, kde si společně užijete oblíbený film. Zajímavou alternativou je určitě návštěva letního kina.

Kuchařské dobrodružství: Zapojte děti do kuchařského dobrodružství a společně připravte nějaký výjimečný pokrm nebo dezert. Nechte děti vybrat recept a pomáhejte jim s vařením. Tato aktivita nejen podporuje kreativitu, ale také vás spojí jako rodinu a děti se mohou naučit nové dovednosti v kuchyni.

havarijní pojištění
Tip! Na silnici vás může překvapit ledacos. Třeba i na krátkém výletu. Zkuste si spočítat, na kolik by vás vyšlo havarijní pojištění.

I nuda může být cíl

Máte pocit, že spíše, než vyrazit za dobrodružstvím potřebujete naopak trochu zpomalit a zrelaxovat? Občas je skvělé, když si s dětmi doma jen tak užíváte chvíle klidu a odpočinku. Válení na gauči, lenošení pod dekou nebo společné vyprávění příběhů může být cenným časem, který spolu strávíte.

Tato neformální chvíle nudy vám umožňuje odpočinout si od každodenního shonu, prohloubit rodinné vazby a prostě si užívat společnost vašich nejdražších.

Poslední dny prázdnin jsou skvělou příležitostí strávit kvalitní čas s dětmi a vytvořit společně nezapomenutelné vzpomínky. Bez ohledu na to, zda se rozhodnete pro venkovní dobrodružství, kreativní aktivity doma nebo relaxaci u filmů či her, klíčové je být spolu jako rodina. S dětmi nezávisle na věku můžete objevovat nová místa, posilovat rodinné pouto a těšit se na společné zážitky.

Tip! Přečtěte si více cestovatelských článků: