Francouzský styl bydlení je charakterizován sofistikovaností. Je elegantní a klade důraz na detail a kvalitu. Kombinuje prvky vysoké úrovně zpracování s bohatým uměleckým dědictvím. Vyznačuje se harmonií a symetrií.

Tento styl je známý svým půvabem, luxusem a jedinečností. V článku uvádíme také příklady interiérů zařízených v tomto honosném luxusním stylu.

 francouzský styl bydlení
Líbí se vám francouzský styl bydlení? Nebo dáváte přednost jinému směru?

Pověstná francouzská elegance

Francouzský styl bydlení se vyznačuje šarmem, elegancí a pověstnou sofistikovaností.

Zahrnuje:

  • kvalitní a vkusný nábytek,
  • vybavení s vysokým podílem dřeva a kovových prvků,
  • luxusní textilie a doplňky (zrcadla a umělecké předměty).

Francouzský styl také klade důraz na symetrii, proporce a harmonii, což vytváří dojem rovnováhy a klidu. Výsledkem je krásné a přívětivé bydlení, které se těší oblibě po celém světě.

francouzský venkovský styl bydlení
Francouzský styl bydlení je kombinací elegance, pohodlí a umění.

Sofistikovanost a harmonie

Francouzský styl bydlení je známý svou sofistikovaností a elegancí, což se projevuje například v použití jemných a kvalitních materiálů, jako jsou hedvábí, satén nebo brokát. Francouzi také rádi kombinují různé vzory a textury, ať už v dekoračních látkách nebo na zdech.

💡
Kromě toho se francouzský styl pyšní svým bohatým dědictvím v oblasti umění a designu. To se projevuje například v přítomnosti nádherných antických kusů, uměleckých děl a dekorativních předmětů. Výsledkem je prostor, který oplývá půvabem a harmonií a působí velmi přívětivě.
pojištění domácnosti
Tip! Váš domov je jako malý kousek Francie, plný šarmu a elegance. Jistě jste do něj investovali hodně času a peněz. Nezapomeňte si proto zajistit pojištění domácnosti, které vám pomůže v případě nepříjemných situacích jako jsou krádež, vandalismus nebo živelné pohromy.

Francouzský styl bydlení a důraz na kvalitu

Francouzi se snaží vybírat pouze prvotřídní materiály a doplňky, které jsou pečlivě vyrobené a mají vysokou úroveň zpracování. Kvalita nábytku a dalšího vybavení je pro francouzský styl naprosto klíčová.

💡
Francouzské interiéry jsou často považovány za synonymum pro luxus a nadčasovost. Francouzi také rádi kombinují moderní a starší kusy, což vytváří zajímavý kontrast a dává prostoru osobitost. Celkově lze říci, že francouzský styl bydlení je synonymem pro vkus, kvalitu a jedinečnost.
Francie
Zámek ve Versailles či Palác Fontainebleau? Poznejte Francii a její kulturu

Příklady interiéru v typicky francouzském stylu

Zámek ve Versailles

Versailles je symbolem francouzského stylu. Nachází se tam některé z nejvýznamnějších francouzských uměleckých děl. Velkolepé interiéry zámku jsou bohatě zdobeny a oplývají nádhernými detaily.

Hotel Ritz v Paříži

Hotel Ritz je ikonickým příkladem francouzského stylu. Nabízí luxusní interiéry, dekorační prvky a nábytek s velkým důrazem na kvalitu a eleganci.

Palác Fontainebleau

Palác Fontainebleau je dalším příkladem typicky francouzského stylu. Nachází se nedaleko Paříže. Jeho interiéry jsou zdobeny uměleckými díly a luxusním nábytkem.

Zámek Mcely

Zámek Mcely, nacházející se v regionu Střední Čechy, byl zrekonstruován v roce 2006 v duchu francouzského stylu. Interiéry jsou zařízeny kvalitním nábytkem, luxusními textiliemi a doplňky, které vytvářejí harmonický celek.

Hotel Paris Prague

Hotel Paris v Praze, nacházející se v centru města, je dalším příkladem francouzského stylu v České republice. Interiéry hotelu jsou bohaté na detaily, luxusní nábytek a dekorace, což vytváří prostor s vysokou úrovní elegance.

Tip! Přečtěte si náš článek o norském stylu bydlení.

Lze říci, že francouzský styl bydlení je jedním z nejznámějších a nejobdivovanějších stylů na světě. Jeho charakteristické prvky, jako je důraz na detail, kvalitu a eleganci, spolu s bohatým uměleckým dědictvím a vysokou úrovní zpracování, vytvářejí prostor plný půvabu a harmonie.

Francouzský styl bydlení se stává inspirací pro mnoho lidí po celém světě. Chcete také vytvořit prostor, jež odráží jedinečnost a vkus? Pokud zrovna zařizujete svůj domov, nechte se inspirovat tím nejlepším, co v oblasti designu můžete najít.