Cestovní pojištění Rakousko

užitečné informace

country flag

Základní údaje

Časový posun 0
Telefonní předvolba +43
Vízum ne
Potřebuji pas nebo stačí OP? OP
Očkování povinně žádné, doporučují se spalničky, tetanus, hepatitida B a klíšťová encefalitida

Rychlostní limity

Dálnice 130 km/h
Silnice 100 km/h
V obci 50 km/h
Tolerance alkoholu 0,5 ‰

Důležitá telefonní čísla

hospital

Rychlá lékařská pomoc

141

police

Policie

133

firemen

Hasiči

122

Velvyslanectví Vídeň

Adresa Penzingerstrasse 11-13, 1140 Wien
Telefon +431 89958-0, 89958-111
Nouzová linka +43 676 84964 618
E-mail vienna@embassy.mzv.cz

Bez záruky. Čerpáno z veřejných zdrojů mzv.cz

Pozor na

Lyžaře upozorňujeme na povinné helmy v některých oblastech (Korutany, Salzburg, Burgenland a Štýrsko pro děti do 15 let, Vídeň, Horní a Dolní Rakousy pro děti do 16 let). Pokud budete lyžovat (nebo se jinak pohybovat) v nadmořské výšce nad 3 000 m.n.m. či lyžovat mimo vyznačené trasy, je nutné uzavřít připojištění rizikových sportů.

Naše doporučení

Doporučujeme nezapomenout na uzavření cestovního pojištění, a to s dostatečnými pojistnými limity. Nezapomeňte zkontrolovat, zda máte pojištěny léčebné výlohy, zavazadla, převoz do ČR či úrazové pojištění.

Zdravotní péče

Čeští turisté se v Rakousku prokáží Evropským průkazem zdravotního pojištění, čímž mohou získat ošetření se stejnou spoluúčastí jako rakouští občané. Tato spoluúčast je však na naše poměry dost vysoká a je proto lepší uzavřít cestovní pojištění, které vám poskytne možnost bezplatného ošetření. Navíc často zahrnuje i například zásah horské služby či transport vrtulníkem a převoz do České republiky. Zejména při lyžování by mělo být dobré pojištění naprostou samozřejmostí. Úroveň rakouské zdravotnictví je více než dobrá.