agent
agent

Zákonné pojištění vozidel na Klik.cz

Najdeme vám nejvýhodnější pojištění auta. Za pár vteřin.
Získaná ocenění
Srovnáváme všechny velké pojišťovny
Pojišťovna Direct
Slavia pojišťovna
Česká Podnikatelská Pojišťovna
ČSOB pojišťovna
Pojišťovna Kooperativa
Pillow
Uniqa
Allianz pojišťovna

Co je zákonné pojištění vozidel?

Zákonné pojištění vozidel je povinné pojištění automobilu, které musí mít každý majitel auta. V Česku se nejběžněji používá výraz povinné ručení. Je to pojištění odpovědnosti za škodu způsobenou provozem motorového vozidla kryjící škody, které způsobíte jiné osobě na zdraví, životě, majetku, nebo škodu ve formě ušlého zisku.

Zákonné pojištění vozidel na Klik.cz

Pojištění vozu kryje škody, které provozem svého motorového vozidla způsobíte někomu jinému. K pokrytí škod, které se v případě škodní události stanou vašemu vozidlu, slouží havarijní pojištění. To je na rozdíl od zákonného pojištění nepovinné.

Nejlevnější zákonné pojištění vozidla

Při hledání nejlevnějšího povinného ručení se můžete obrátit na našeho agenta s povolením srovnávat. Jednoduše zadáte své údaje a informace o vozidle, které chcete pojistit. Ozve se vám operátor a celou transakcí vás provede.

Nemusíte procházet sami nabídky jednotlivých pojišťoven. Ty sice poskytnou pro zákonné pojištění vozidel ceník, nicméně srovnání jednotlivých nabídek je časově náročné. Proto se dnes srovnávače pojištění těší velké oblibě.

Povinnost pojištění automobilu je stanovena zákonem a jediná vozidla, která nemusí mít sjednáno zákonné pojištění, jsou vozidla integrovaného záchranného systému a některá auta provozovaná státem. Například pro zajímavost, do této skupiny spadají vozidla Bezpečnostní informační služby.

Zánik povinného pojištění automobilu

Povinné pojištění auta zaniká pouze v definovaných případech určených zákonem. Pokud pojistka na auto zanikne před uplynutím doby, na kterou byla sjednána, má pojišťovna nárok na pojistné do konce měsíce, ve kterém povinné ručení na auto zaniklo.

Na co si dát pozor u pojištění auta?

Pojištění auta vás nekryje ve všech případech. Pojišťovna po vás může vymáhat to, co třetí straně zaplatila za vámi způsobenou škodu v zákonem definovaných případech, pokud:

► někoho nabouráte pod vlivem alkoholu,

► necháte řídit osobu, o které víte, že je pod vlivem alkoholu,

► řídíte bez řidičáku,

► ujedete z místa nehody.

Ve výše uvedených případech nejenže vám seberou řidičák, ale pojišťovna po vás může vymáhat i uhrazené škody. Povinné pojištění auta vám v tomto případě nepomůže.

Proč si sjednat zákonné pojištění auta?

Nemáte-li sjednané zákonné pojištění vozidel a jste přitom provozovatelem či vlastníkem auta, hrozí vám vysoká pokuta od správního orgánu za ponechání nebo provozování vozidla bez povinného pojištění automobilu. Způsobíte-li třetí straně vozidlem škodu, bude celá výše škody vymáhána po vás. Zde horní limit neexistuje. Česká kancelář pojistitelů navíc vyžaduje poplatek do garančního fondu.

Zákonné pojištění vozidel online – zbytečně neriskujte a sjednejte si pojištění co nejdříve z pohodlí svého domova.

Pamatujte také, že povinné ručení nekryje škody na vašem vozidle. K tomu potřebujete havarijní pojištění. Pro komplexní ochranu proto doporučujeme i toto pojištění automobilu.

Chci se dozvědět víc informací

Navštivte stránku s častými otázkami, na které najdete další bližší informace o povinném ručení. Sledovat nás můžete také na sociálních sítích - Facebooku, Instagramu či Twitteru, kde vás průběžně informujeme o novinkách, zajímavostech a tipech nejen z oblasti povinného ručení. Případně můžete využít také naší blogovou část na webu.

Ušetřete s Klik.cz

Naše mise je vám ušetřit peníze! Proč právě my?
target
Přímo vám na míru
Každá nabídka je individuálně posuzována dle Vámi zadaných parametrů k nalezení optimálního řešení.
coins
Cenově nejlepší nabídky
Naším posláním je Vám ušetřit peníze. Na pojištění s námi může každý ušetřit tisíce korun.
bulleted-list
Postaráme se o Vás
Máte jakýkoliv dotaz? Na vše Vám rádi odpoví profesionálové a vyškolení odborníci, kteří přesně vědí, o čem mluví.
user-security
Na Vaší straně
Klient je pro nás na prvním místě. Všechna Vaše data jsou u nás v naprostém bezpečí. Za to Vám ručíme.

offers

Nejlepší nabídky máte za 1 minutu

Na Klik.cz je srovnání a ušetření výjimečně snadné
offers
1
Zadáte do kalkulačky pár údajů
Zadání je záležitostí několika málo vteřin. Pro výpočet jsou potřeba jen nejnutnější údaje a všechna data jsou u nás pečlivě chráněna.
2
Srovnáme pro vás nabídky
Spočítáme pro vás nabídky od jednotlivých subjektů a v přehledné tabulce ihned uvidíte, zda a kolik ušetříte.
3
Rozhodnutí je jen na vás
Rozhodnete vybrat si nabídku, která vám vyhovuje? Finální rozhodnutí necháme na vás samotných.

Zákonné pojištění vozidel na Klik.cz

Nic před Vámi neschováváme a chceme být maximálně transparentní, na Klik.cz proto najdete odpovědi na většinu dotazů týkajících se pojištění. Pokud přesto neznáte odpověď na něco, co zde není zodpověz...
Povinné ručení neboli zákonné pojištění vozidel je pojištění, které musí mít každý majitel nebo provozovatel vozu. Výběr povinného ručení záleží na tom, čemu dáváte přednost. Zda nejnižší ceně nebo pr...
Potřebujete vypovědět Vaše stávající povinné ručení? Není to nic těžkého, je však nutné brát v potaz, že výpověď není možná vždy. Důvody pro ukončení povinného ručení jsou dané zákonem. Na našich strá...
Zelená karta je mezinárodní osvědčení o platnosti zákonného pojištění vozidel, neboli osvědčení, které říká, že máte řádně zaplacené povinné ručení. Je univerzálním dokladem k prokázání platného povin...

Nejčastější dotazy

Aby bylo vše jasné, nemáme co skrývat
Jak již je z názvu patrné, povinné ručení je skutečně povinná pojistka k vašemu autu. Jednoduše řečeno, pokud způsobíte svým vozidlem škodu někomu jinému, z této pojistky se poškozené osobě proplatí náklady, které touto nehodou vznikly. Havarijní pojištění je dobrovolné a v případě nehody jsou peníze vypláceny vám i přes skutečnost, že jste viníkem celé situace.
Smlouvu se stávající pojišťovnou můžete vypovědět a pojistku si změnit tak, aby vám vyhovovala. Pozor však na to, že ne vždy je možné smlouvu se stávající pojišťovnou vypovědět – standardně se totiž výpověď posílá a ze strany pojišťovny přijímá na konci pojistného období.
Zelenou kartu odesíláme ihned po sjednání elektronicky. U většiny pojišťoven je zelená karta vystavována na rok, některé pojišťovny však nejdříve zasílají tzv. dočasnou zelenou kartu (2 měsíce, měsíc...). U dočasných zelených karet je po připsání platby zaslána roční zelená karta především v elektronické podobě. Na základě evropské mezinárodní dohody je nyní tento doklad vydáván v černobílé podobě, kartu si tak můžete vytisknout sami na bílý papír. Není-li pojistné zaplaceno ve splatnosti, je zelená karta neplatná.
Parametrů je spoustu – jaké auto řídíte, jaký je váš věk, z jaké jste obce... V potaz pojišťovna bere například i bonusové měsíce, druh paliva nebo třeba počet sedadel ve vozidle. Proto je cena povinného ručení vždy individuální a ovlivňuje jí mnoho parametrů.
Ne. Jsme srovnávač pojištění. Pokud si na srovnávači zboží vyberete kupříkladu počítač, také neuzavíráte obchodní dohodu se srovnávačem, ale přímo s eshopem, kde jste si zboží reálně zakoupili.
Další otázky a odpovědi

Recenze zákazníků

Co o nás říkají
Jsem velmi spokojená, super jednání i rychlost.
Růžena V.
Opakovaně vyřizují změny povinného ručení u Klik. Vždy jsem velice spokojená a ušetřím penize. Vše vyřídí, já se v podstatě nemusím o nic starat.
Jana H.
Příjemné jednání na profesionální úrovni včetně zodpovězení všech mých otázek. Moc děkuji!
Václav K.

agent
agent

Spočítejte si,
kolik ušetříte vy!

Srovnáváme nabídky všech velkých pojišťoven.

Raději telefonujete?

Rádi s Vámi projdeme všechny možnosti po telefonu a navrhneme ta nejlepší řešení.
+420
Nebo nám zavolejte, kdy se Vám to hodí.